Co nabízíme

Odkazy

Kontakty

Informační servis

VzděláváníPráce
CestováníVolný čas
Sociálně patologické jevyObčan a společnost
Mládež a EU


 
 

 Aktuality

Selfie soutěž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozor, opět selfie soutěž! Pokud rád tvoříš zajímavé selfie, tato soutěž je tady právě pro tebe. Stačí udělat originální selfie, odeslat ho mailem a zůčastnit se soutěže o zajímavé ceny. Podrobné pravidla nalezneš níže.

Číst dál
Dušan Hauser | 16. 02. 2018 13:23

Program pro dobrovolníky

 

 

 

Chcete působit jako dobrovolník a tuto zkušenost zprostředkovat i dalším lidem? Přihlaste se do projektu dánské organizace AFS Interkultur, která pořádá výměnné programy jak pro místní, tak i pro zahraniční dobrovolníky.

Číst dál
Dušan Hauser | 16. 02. 2018 13:20

NENECH TO BÝT A NĚCO UDĚLEJ!

NENECH TO BÝT A NĚCO UDĚLEJ! je internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přinášíme efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku. To vše za spolupráce s Pedagogicko-psychologickou poradnou Brno a Linkou bezpečí, která aktuálně řeší veškerou administraci, schvalování škol, technickou podporu a obecnou komunikaci.

Číst dál
Dušan Hauser | 16. 02. 2018 13:18

Program Hack to London

Středoškoláci, chtěli byste se seznámit s českými a slovenskými studenty, kteří studují v Londýně? Máte chuť zúčastnit se zajímavých workshopů a panelových diskuzí? Program "Hack to London" dává možnost pár motivovaným středoškolákům tohle všechno zažít. A to přímo v Londýně v rámci LSESU Central European Conference. Konference se uskuteční od 8.3. do 11.3.2018. Přihlášky můžete zasílat do 12. února 2018.
 

Číst dál
Dušan Hauser | 2. 02. 2018 11:54

Máte jedinečnou příležitost podílet se na zlepšování informačních služeb pro mladé.

Výzkum "YouthInfo: future youth information Toolbox" si klade za cíl  identifikovat informační potřebu mládeže, poznat trendy a preferovaná témata. Výzkum probíhá na území celé Evropy a podílí se na něm Erasmus+ a Eryica - evropská síť informačních center pro mladé. Dotazník najdete na následujícím odkaze: https://www.surveymonkey.com/r/J9G5PRL.

Číst dál
Dušan Hauser | 2. 02. 2018 11:52

CALLING EXTRAORDINARY YOUNG PEOPLE!

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledá se 15 vyjímečných mladých lidí mezi 21 - 26 lety. Evropská komise plánuje pozvat těchto 15 mladých vůdců, aby prezentovali rozvojová témata na European Development Days (EDD) . Více informací najdete  ZDE.

Číst dál
Dušan Hauser | 2. 02. 2018 11:52

Myslíte na ochranu životního prostředí, kudy chodíte? Sdílejte své zkušenosti a vyhrajte 1000 EUR!

Jak se dostáváte do práce nebo do školy? Autem, na kole nebo veřejnou dopravou? Naše každodenní chování se odráží na stavu životního prostředí. Je to vaše motivováno snahou o čistší a zdravější prostředí? Zkuste změřit své snahy s ostatními! Přihlaste svůj příspěvek do videosoutěže, kterou vyhlásila Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), nejpozději do konce března 2018. Vítězové 4 vyhlášených kategorií budou zveřejněni 5. června 2018.

Číst dál
Dušan Hauser | 5. 01. 2018 8:24

Kam na zahraniční stáže

 

 

Je na čase začít plánovat na příští rok! Mladiinfo přináší informace kam můžete vyrazit na zahraniční stáže! 

Číst dál
Dušan Hauser | 12. 12. 2017 9:36

Zpráva o životním prostředí

Stav životního prostředí se ve srovnání s rokem 2015 výrazně nezměnil. I přes zvyšující se zátěž, způsobenou rostoucí ekonomikou a zlepšující se životní úrovní obyvatel, se vyprodukovalo méně odpadů, do řek se dostalo méně fosforu, zvětšily se lesní a zatravněné plochy pro udržení vody v krajině. Přečtěte si více ve Zprávě o životním prostředí 2016.

Číst dál
Dušan Hauser | 12. 12. 2017 9:33

Zpráva o životním prostředí

Stav životního prostředí se ve srovnání s rokem 2015 výrazně nezměnil. I přes zvyšující se zátěž, způsobenou rostoucí ekonomikou a zlepšující se životní úrovní obyvatel, se vyprodukovalo méně odpadů, do řek se dostalo méně fosforu, zvětšily se lesní a zatravněné plochy pro udržení vody v krajině. Přečtěte si více ve Zprávě o životním prostředí 2016.

Číst dál
Dušan Hauser | 12. 12. 2017 9:33

Cena Via Bona 2018 - Nestíháte nominovat, ale máte skvělý příběh?

Vánoce se blíží a pro řadu z nás to znamená období, kdy pracovní vypětí vrcholí. I proto jsme se rozhodli nechat příjem nominací na Cenu Via Bona otevřený ještě přes svátky, a úplně finálním termínem pro zaslání nominace bude neděle 7. ledna 2018. Věříme, že se nám díky tomu podaří objevit i příběhy, o které bychom jinak přišli. 

Číst dál
Dušan Hauser | 12. 12. 2017 9:29

Systém podpory nadání: kulatý stůl

Srdečně Vás zveme na společné diskusní setkání krajského „kulatého stolu“ na KÚ JMK, které se uskuteční ve středu 29. listopadu 2017 od 13.00 do 16.00 h. Kulatý stůl je prostorem zejména pro vzájemnou diskusi a sdílení příkladů dobré praxe členů Krajské koordinační skupiny (KKS) a Krajské sítě podpory nadání (KSPN) a dalších přizvaných účastníků, kteří se systematicky věnují podpoře rozvoje nadání dětí, žáků a studentů v Jihomoravském kraji. Ve spolupráci se zástupci krajského úřadu, pedagogicko-psychologických poraden a pedagogů MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ, usiluje Kulatý stůl o vytvoření prostoru, kde se tito zainteresovaní účastníci mohou setkávat a věnovat se konkrétním a aktuálním iniciativám a potřebám kraje.

Číst dál
Dušan Hauser | 24. 11. 2017 12:31

„Vzdělávej se, sportuj, tvoř“ Školský veletrh Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích byl včera zahájen.

„Vzdělávej se, sportuj, tvoř“… v duchu tohoto hesla se již potřiadvacáté koná ve dnech od 22. do 24.listopadu 2017 v Českých Budějovicích výstava VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO. A opět na výstavě nechybí ani expozice Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice z.s. (AICM ČR) a jejích členských informačních center pro mládež.

Číst dál
Dušan Hauser | 24. 11. 2017 12:26

Znalostní soutěž Máš pamatováka??

Soutěž „Máš pamatováka??“, organizuje Informační centrum mládeže Střediska volného času Pohořelice se bude konat v pátek 20.10. 2017 od 9:00 hod. v místním kinosále. Soutěž je určená pro žáky II stupně ZŠ. Soutěžit budou čtyřčlenné týmy z 8. tříd, z každé školy (ZŠ a MŠ Pohořelice, ZŠ a MŠ Vranovice, ZŠ a MŠ Vlasatice a ZŠ a MŠ Loděnice) spolu s pedagogickým doprovodem. Budeme rádi, když spolu se soutěžním týmem přijdete podpořit své kamarády ze školy.

 

Popis soutěže:

Cílem soutěže je podpořit v žácích soutěživost, zdravé sebevědomí a prohloubit znalosti, které se týkají průřezových témat. Témata budou uchopena s důrazem na hravost, soutěžního ducha, cílem je přilákat žáky k problematice, nikoliv je odradit.
Průřezová témata jsou povinnou součástí základního vzdělávání, jejich rozsah a způsob realizace stanovuje ŠVP.
průřezové témata budou tvořit volný rámec pro soutěžní kola.

Číst dál
Dušan Hauser | 16. 10. 2017 11:23

Beseda na téma "Sekty" mezi námi

Přijďte si poslechnout zajímavou besedu na téma "Sekty" mezi námi, která má podtitul podtitul: Nová náboženská hnutí a alternativní religiozita v České republice s Mgr. Andreou Beláňovou, Ph.D., z Ústavu religionistiky FF MU Brno v termínu 11.10.2017 na Radnici, Brněnská 2, Pohořelice - II.NP (učebna).

Číst dál
Dušan Hauser | 4. 10. 2017 12:04

Půjdeš 20.-21.10.2017 k volbám do PS ČR a budeš volit ? Projekt ERASMUS+ pro prvovoliče

Projekt " Tvůj hlas může rozhodnout" umožnil mladým lidem odpovědět si na otázky ohledně voleb, volebního práva/programů, či vlivu médií před volbami. Pomozte ICM Jindřichův Hradec z.s. dozvědět se o tom, kolik z vás plánuje jít volit odpovědí na jedinou otázku zde: https://www.survio.com

 

 

Číst dál
Dušan Hauser | 3. 10. 2017 8:42

Zúčastni se druhého ročníku studentské soutěže Our Earth is Smaller Earth a vyhraj Work and Travel pobyt USA! 

 

Stejně jako loni, i letos přinášíme velkou soutěž o léto v USA! Napiš krátkou esej v angličtině a vyhraj nezapomenutelné 3 měsíce v Americe. Nebo třeba GoPro kameru. Esej musí být napsána na jedno z uvedených témat anglickém jazyce o délce 1-2 normostran.  Autor nejlepšího textu bude vyhlášen 8. ledna 2017 a jeho fotka a esej bude zveřejněna na webových stránkách Smaller Earth.

Číst dál
Dušan Hauser | 2. 10. 2017 6:58

Soutěž Vyfoť íčko

"Vyhrajte vstupenky na letošní FOTOEXPO 2017! Vytvořte, najděte, namalujte "i"(íčko) z loga Informační sítě pro mládež (ISM) a Informačních center pro mládež (ICM). Svůj výtvor vyfoťte a sdílejte na Instagramu #vyfoticko #icko a Facebooku na stránce Vyfoť Íčko! Foto s největším počtem lajků vyhraje vstupenky na letošní FOTOEXPO! Soutěž potrvá do 10.10.2017!"

Číst dál
Dušan Hauser | 14. 09. 2017 10:53

Jak napsat motivační dopis?

Přinášíme několik praktických rad, které se vám mohou hodit při psaní motivačního dopisu. Motivační dopis slouží k představení uchazeče budoucímu zaměstnavateli. Zdůrazňuje konkrétní vlastnosti uchazeče, které se shodují s pracovní nabídkou, nebo její požad.avky dokonce převyšují. Správně napsaný motivační dopis má personalistu zaujmout natolik, aby v něm zanechal dojem výjimečnosti uchazeče, a proto si žádá zvláštní pozornost.

Číst dál
Dušan Hauser | 11. 09. 2017 7:28

Konference KORONA 2017 o rozvoji nadání - identifikace nadání

srdečně Vás zveme k účasti na konferenci KORONA 2017 k tématu podpory rozvoje nadání - identifikaci nadání žáků a studentů. Bližší informace naleznete na webu: http://www.koronabrno.cz/

Číst dál
Dušan Hauser | 5. 09. 2017 6:55

Česko-německé fórum mládeže hledá nové členy

Česko-německé fórum mládeže vypisuje výběrové řízení na členy jubilejního 10. funkčního období které začne v září 2017. Zastřešující téma zní Jakou budoucnost (s)tvoříme? Welche Zukunft (er)schaffen wir? Věříme, že o působení v Česko-německém fóru mládeže bude jako v předchozích letech velký zájem a doufáme, že se nám s tímto tématem podaří oslovit velké množství mladých lidí. Výběrové řízení probíhá do 30. června, podrobnosti (inzerát a baner) naleznete na adresách: Přátelé Česko-německého fóra mládeže, z.s. www.cnfm.cz | www.dtjf.de

Číst dál
Dušan Hauser | 28. 06. 2017 11:19

Projekt "Učitel naživo"

Projekt "Učitel naživo" je výsledkem usilovné práce lidí, kteří nejen ví, že naše vzdělávání se musí změnit, ale aktivně pro to něco dělají. Účastí v programu by se mohli "zrodit" učitelé nové doby: osvícení, ostřílení praxí a poučení kvalitní zpětnou vazbou.  
Projekt financovaný především z výnosů z anonymních vkladních knížek je určen zájemcům, kteří nemají pedagogické vzdělání, ale chtěli by v budoucnu učit a dělat to dobře. Účastníci kurzu chodí několikrát týdně učit přímo do škol a v jiné dny se učí teorii či probírají své dojmy a zkušenosti na reflektivních seminářích. 
Organizátoři se budou snažit získat akreditaci ministerstva školství, aby kurzy mohly nahradit pedagogické minimum. Nyní dostanou absolventi kurzu pouze certifikát o jeho ukončení.

Číst dál
Dušan Hauser | 21. 06. 2017 13:01

Česko zná vítěze prestižního ocenění za naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN.

Česká republika se stala jednou z prvních zemí na světě, kde se ceny za naplňování Cílů udržitelného rozvoje OSN udílí. Do prvního ročníku cen za naplňování Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals - SDGs), které společně vyhlásily Úřad vlády, Asociace společenské odpovědnosti, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Česká rozvojová agentura a OSN Česká republika, se přihlásilo neuvěřitelných 215 projektů. 
V kategorii soukromý sektor veřejnost nejvíce zaujal Český ostrovní dům.V kategorii veřejná sféra zvítězila kampaň Jsem připraven od iniciativy Zachraň jídlo.Cenu odborné poroty získal za projekt Spolu až do konce Nadační fond Avast. Česká rozvojová agentura se rozhodla ocenit projekt CLIDATA, jehož realizátorem je Český hydrometeorologický ústav. Cenu za nejlepší reporting získala IKEA Česká republika.

Číst dál
Dušan Hauser | 21. 06. 2017 12:59

Projekt Mediální dílna

Jedná se o česko-německou mediálná dílnu organizovanou mládežnickou organizací djo-Deutsche Jugend in Europa. Zde je odkaz k přihlašování a vypsání projektu: http://www.djo.de/de/content/internationale-medienwerkstatt A zde odkaz na FB stránky projektu www.fb.me/djoMedienwerkstatt

Číst dál
Dušan Hauser | 21. 06. 2017 12:55

Přidej se k archeologickým vykopávkám ve Španělsku

Přidej se k archeologickým vykopávkám ve Španělsku, zapoj se do příprav festivalu ve francouzské vesnici nebo do oprav středověkého hradu v Německu, pomáhej v národním parku v Irsku nebo připrav nezapomenutelné prázdninové zážitky pro děti v Estonsku. Pojeď v létě dobrovolnický projekt a nudit se rozhodně nebudeš. Poznáš svět i sám sebe, zajímavé lidi, získáš spoustu zkušeností a nevšedních zážitků a navíc můžeš přidat ruku k dílu na smysluplném projektu. To všechno a mnohem víc může být workcamp!

Číst dál
Dušan Hauser | 9. 03. 2017 10:18

Hledají se tři začínající novináři na tréninkový kurz do Maďarska

Média, žurnalistika, problémy národnostních menšin – to všechno vás zajímá? Vyjeďte o tom diskutovat a psát do Maďarska! Mladiinfo ČR právě hledá 3 účastníky na školení, které je určené pro začínající novináře. O čem to bude? Školení se bude konat od 15. května do 17. května 2017 v Maďarsku (konkrétní místo bude upřesněno). 12 účastníků a 3 lektoři se sjedou z ČR, Slovenska, Polska a Maďarska a jejich program bude následovný:

 

Číst dál
Dušan Hauser | 9. 03. 2017 9:54

Projekt NECME

Zapojte se do internetového průzkumu veřejného mínění týkající se otázky migrace se oficiálně představuje také v České republice a to prostřednictvím zapojení nevládní organizace Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS.

Číst dál
Dušan Hauser | 1. 02. 2017 8:14

Nové publikace ke stažení

Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci s oddělením Europass a Eurodesk vydalo nové aktualizované publikace­ Práce v zahraničí, Studium v zahraničí a Dobrovolnictví. Ke stažení ZDE.

Číst dál
Dušan Hauser | 13. 12. 2016 9:34

Program Dobro-druzi pro děti a mladé lidi, kteří věří, že pomáhat může být dobrodružství

Máte kolem sebe děti a mladé lidi, které baví pomáhat? Znáte někoho, kdo pomoc potřebuje? Napadá vás, jak získat peníze pro dobrou věc? V Nadaci Via otevíráme program Dobro-druzi, který je zaměřený na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže. V programu podpoříme až 15 týmů dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii a čas, přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Náplní projektů mohou být různé benefiční akce například běhy, bazary, divadelní představení, koncerty apod.

 

Číst dál
Dušan Hauser | 6. 09. 2016 9:55

Trojlístek sblížení tří generací

Město Pohořelice podepsalo licenční smlouvu s Centrem pro rodinu a sociální péči v rámci Rodinné politiky Jihomoravského kraje. Jaký to bude mít přínos pro občany Pohořelic? Služba Trojlístek sblížení tří generací ® nabízí partnerství mezi rodinami a náhradními babičkami. Cílem služby Trojlístek je usnadnění návratu na trh práce rodičům dětí do 15 let věku a současně vytváří možnost přivýdělku pro ženy zralého věku.

Číst dál
Dušan Hauser | 22. 04. 2016 8:49

Stáže pro mladé studenty

Fond dalšího vzdělávání (FDV) nabízí žákům a studentům posledních a předposledních ročníků možnost získat praktické zkušeností ještě během studia, a to v rámci projektu Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2. Cílem projektu je usnadnit mladým absolventům škol jejich první vstup na trh práce, a přispět tak k boji s rostoucí nezaměstnaností této skupiny ohrožené na trhu práce

Číst dál
Dušan Hauser | 4. 04. 2016 6:50

Na výpravu vlakem aneb Jak nakupovat jízdenky (nejen) pro oddíly

Protože se blíží prázdniny a doba velkých cestovních přesunů, mějte v potaz, že od 1. května 2015 vstoupila v platnost avizovaná podmínka Českých drah, že skupinové jízdenky nad 5 osob je nutno objednat nejméně 3 dny předem. Jak postupovat, abyste měli co nejméně starostí? Více informací naleznete zde.

Číst dál
Dušan Hauser | 24. 06. 2015 12:49

Europass

Europass je soubor dokladů o tom, co umíte. Poskytují zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím přehledně informace o Vašem vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech, a to ve všech jazycích států EU.  Dokumenty jsou zdarma a jednotné v celé Evropě. Dokumenty Europassu využijí studenti, absolventi škol a uchazeči o práci nebo o další studium doma i v zahraničí. Všem lidem, kteří se stěhují za prací či studiem do zahraničí, pomůže Europass rychleji se uplatnit v novém prostředí.

Číst dál
Dušan Hauser | 14. 05. 2015 9:01