Co nabízíme

Odkazy

Kontakty

Informační servis

VzděláváníPráce
CestováníVolný čas
Sociálně patologické jevyObčan a společnost
Mládež a EU


 
 

 Program Dobro-druzi pro děti a mladé lidi, kteří věří, že pomáhat může být dobrodružství

Program Dobro-druzi pro děti a mladé lidi, kteří věří, že pomáhat může být dobrodružství

Máte kolem sebe děti a mladé lidi, které baví pomáhat? Znáte někoho, kdo pomoc potřebuje? Napadá vás, jak získat peníze pro dobrou věc? V Nadaci Via otevíráme program Dobro-druzi, který je zaměřený na rozvoj filantropických aktivit dětí a mládeže. V programu podpoříme až 15 týmů dětí a mladých lidí ve věku od 6 do 26 let, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii a čas, přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Náplní projektů mohou být různé benefiční akce například běhy, bazary, divadelní představení, koncerty apod.

 


"Naším cílem je probouzet v mladých lidech zájem o filantropii, vést je k pomoci druhým a k aktivnímu občanství. Chceme, aby se darování, štědrost a starost o druhé staly běžnou součástí života lidí v Česku."

Jarmila Cihlářová, Nadace Via
 
 
Od teď až do 12. října 2016 se do programu mohou hlásit týmy – například školní třídy, oddíly, skupiny vysokoškoláků, návštěvníci nízkoprahových klubů či party kamarádů, které se pod vedením dospělého patrona (učitele, vedoucího kroužku, rodiče atd.) rozhodnou pomoci třeba osamělým seniorům, dětem z dětského domova, spolužákovi s hendikepem, místnímu útulku pro opuštěná zvířata či jinému dobročinnému účelu.

  
 Mladí filantropové, kteří budou do programu vybráni, získají od Nadace Via metodickou, konzultační i finanční podporu. Konkrétně každý tým získá mj. bezplatnou účast na úvodním rozvojovém a vzdělávacím setkání, příspěvek 3 500 Kč na organizaci benefiční akce a zdvojnásobení celkového výtěžku beneficí do výše 15 000 Kč. 
 

 
Chcete se do programu Dobro-druzi přihlásit? Pokračujte na www.nadacevia.cz/dobro-druzi: 
 

 

Zajímá vás, kdo byli účastníci minulého ročníku a jak a kde pomáhali? Seznamte se s nimi a jejich benefičními projekty.

  
 Chcete šířit informaci o Dobro-druzích s těmi, které by program mohl zajímat? Staňte se fanoušky Dobro-druhů na Facebooku a sdílejte příspěvek k vyhlášení.
  
 Chcete se o programu dozvědět víc? Přijďte 22. září 2016 na informační a konzultační setkání. 
  
 Děkujeme, že nám pomůžete šířit informaci o Dobro-druzích mezi dětmi a mladými lidmi!
 
 

 

Na všechny nové Dobro-druhy se těší,

Jarmila a Lucie z Nadace Via
 


Dušan Hauser | 6. 09. 2016 9:55