Co nabízíme

Odkazy

Kontakty

Informační servis

VzděláváníPráce
CestováníVolný čas
Sociálně patologické jevyObčan a společnost
Mládež a EU


 
 

 Projekt NECME

Projekt NECME

Zapojte se do internetového průzkumu veřejného mínění týkající se otázky migrace se oficiálně představuje také v České republice a to prostřednictvím zapojení nevládní organizace Mezinárodní vzdělávací centrum GEMS.

Průzkum  je součástí evropského projektu NECME "Nové formy evropského občanství v době migrace".

Tento projekt,  financovaný Evropskou Unií  v rámci programu  „Europe for Citizens“ zahrnuje 17 organizací občanské společnosti z 16 různých zemí. Koordinátorem celého projektu je italská nadace s názvem "Giovanni e Francesca Falcone", řízená příbuznými a kolegy soudce Giovanni Falconeho, známého svým postojem v boji proti mafii. Giovanni Falcone byl zabit v roce 1992.

Cílem projektu je zjistit, jakým způsobem fenomén migrace ovlivňuje evropskou občanskou společnost, především co se týká otázky zkušeností se zapojením občanské společnosti.

Tento mezinárodní průzkum vypracovala Univerzita v Palermu (Itálie) a Univerzita aplikovaných věd ve Valmieře  a umožní zaznamenat a analyzovat vnímání migrace a přistěhovalců v evropské společnosti. Rovněž se zaměřuje na to, jakým způsobem se migranti stávají obětí organizovaného zločinu a jakým způsobem jsou do něj zapojeny.

 

Kontakt:

Mezinárodní vzdělávací centrum  GEMS

www.iec-gems.org

 

S pozdravem

Alena Jeslínková

Koordinárorka projektu v ČR

+420 721119209


Dušan Hauser | 1. 02. 2017 8:14