Co nabízíme

Odkazy

Kontakty

Informační servis

VzděláváníPráce
CestováníVolný čas
Sociálně patologické jevyObčan a společnost
Mládež a EU


 
 

 Vyhlašujeme nový ročník programu Dobro-druzi

Vyhlašujeme nový ročník programu Dobro-druzi

je za námi první školní den a s ním spousta očekávání a nápadů. Máme pro Vás tip na jedno nevšední dobro-družství. Vyhlašujeme nový ročník programu Dobro-druzi, který podporuje děti a mládež v pořádání dobročinných akcí. Máte ve svém okolí skupinu dětí či mladých lidí, kteří mají chuť pomáhat? Povězte jim o programu.

Mladí filantropové, kteří budou do programu vybráni, získají od Nadace Via metodickou, konzultační i finanční podporu. Konkrétně každý tým získá mj. bezplatnou účast na úvodním vzdělávacím setkání, příspěvek 5 000 Kč na organizaci benefiční akce a zdvojnásobení celkového výtěžku beneficí 1:1 do výše 20 000 Kč.


Podpoříme až 15 týmů mladých Dobro-druhů.

 

V programu podpoříme týmy, které se rozhodnou věnovat vlastní nápady, aktivitu, energii a čas přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Náplní projektů mohou být různé benefiční akce, například závody, bazary, divadelní představení, výstavy, koncerty apod. 

Od teď až do 11. října 2018 se do programu mohou hlásit týmy školních tříd, oddíly všeho druhu, skupiny vysokoškoláků či party kamarádů, které se pod vedením dospělého patrona (učitele, vedoucího kroužku, rodiče atd.) rozhodnou pomoci třeba osamělým seniorům, spolužákovi s hendikepem, místnímu zvířecímu útulku či jinému dobročinnému účelu. Podmínkou účasti v programu je nebýt starší než 26 let a zároveň navštěvovat alespoň 2. stupeň ZŠ. 

Inspirovat se můžete u příběhů z minulého ročníku Dobro-druhů, kterým se dohromady podařilo získat přes milion korun. Jak uspořádat úspěšnou benefiční akci poradí i náš průvodce.

85 % týmů dětí a mladých pomáhá druhým i po skončení programu Dobro-druzi.

Staňte se fanoušky Dobro-druhů na Facebooku a sdílejte příspěvek k vyhlášení.

Na všechny nové Dobro-druhy se těší

Michaela Rázgová a Kristina Papoušková z Nadace Via
programové manažerky

PS: Máte nějaké otázky? Rádi vám poradíme. Pište na [email protected]


Dušan Hauser | 5. 09. 2018 11:16